whatsap
Evde Hasta Bakımı Hizmetleri

Evde Hasta Bakımı Hizmetleri

Evde Hasta Bakımı Hizmetleri yatağa bağımlı, fiziksel engeli olan hastaların ya da bakıma ihtiyacı olan ileri yaştaki hastaların sağlıkları korumak ve geliştirmek amacıyla oluşturulan bir hizmettir.

Yatağa bağımlı hastaların takipleri, tedavileri, yatak bakımları ve kişisel bakımlarını yapmak hasta yakınları tarafından her zaman mümkün olmamaktadır. Yatağa bağımlı hastaların günlük aktiviteleri arttırmak tedavilerini uygulamak ve kişisel bakımlarını yapmak Karan Evde Sağlık Hizmetlerinin Evde Hasta Bakım Hizmeti ile mümkün olabilmektedir.

Fiziksel engeli olan bireyler hayatlarının her anında bir yardımcıya ihtiyaç duyabilmektedirler. Evde Hasta Bakım Hizmetleri sayesinde fiziksel engeli bulunan hastalarımızın ihtiyaçlarına yönelik kişisel sağlık ve bakım planı oluşturarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedeflemekteyiz. Fiziksel engeli bulunan bireylere bakım hizmeti kadar rehabilitasyonları da büyük önem arz etmektedir. Hastaların bakımlarının yanı sıra fizik tedavi ihtiyaçlarına göre bir program oluşturulabilir.

İleri yaştaki bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, ilaç takiplerini yapmak gerekli durumlarda acil tıbbi müdahale amacıyla Evde Bakım Hizmeti verilmektedir.

Sizde Evde Bakım Hizmetleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bizi Arayınız.

Evde Hasta Bakım Hizmeti Nedir?

Evde Hasta Bakım Hizmeti yatağa bağımlı yaşayan bireylerin, kronik hastalıkları olan hastaların, fiziksel engelleri nedeniyle hareket kısıtlılığı olan hastaların, çeşitli nedenlerle geçici veya kalıcı olarak hareketleri kısıtlanan hastaların ve ameliyat sonrası bakım gerektiren hastaların tüm takip, tedavi ve bakımlarının evde yapılması hizmetidir.

Tüm bu rahatsızlıklardan bağımsız olarak hasta ve yakınlarının taleplerine bağlı olarak Evde Hasta Bakım Hizmeti verilebilmektedir. Sağlık kurumlarına uzak konumda oturan hastalar, ileri yaş nedeniyle bakım hizmeti almak isteyen kişiler, doğum öncesi ve sonrası anne bebek uyumu için bakım hizmeti talebinde bulunabilmektedirler.

Evde Hasta Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Evde Hasta Bakım Hizmeti kişisel bir hizmettir ve hastanın ihtiyaçlarına göre bakım planı oluşturulur. Bakım hizmetleri genellikle Hasta Bakım ya da Yaşlı Bakım Personelleri tarafından verilen bir hizmettir. Hastanın reçeli tabletleri haricinde herhangi bir tıbbi müdahale yapmaları uygun değildir.

Danışanlarımız Karan Evde Sağlık Hizmetleri çağrı merkezi ile iletişim kurduklarında verdiği bilgiler değerlendirme için oldukça önemlidir.

Hastanızın takip ve tedavileri bakım personeli tarafından uygulanamayacak ise (trakeostomisi olan hasta takibi, aspirasyon gerektiren hastalar, sürekli cihaz ile takip edilen hastalar vs.) bakım görevi bir hemşire ya da sağlık personeline verilebilir.

Evde Hasta Bakım Hizmetleri başlıca;

 • Hastanın vital bulgularını elektronik cihazlarla takip etmek (kan şekeri, ateş, nabız, tansiyon vs.)
 • Beslenme ve ilaç takiplerini yapmak hastanın ilaçlarını tam ve eksiksiz olarak aldığından emin olmak
 • Hastaların kişisel bakımını yapmak
 • Hastanın temel ihtiyaçlarını karşılamak (ağız bakımı, genel vücut temizliği, banyo ve tuvalet ihtiyacı vs.)
 • Fiziksel engelli hastaların yatak içerisinde pozisyon değiştirmesi ya da gün içerisinde oturup kalkma veya yürüme esnasında destek olmak
 • Fiziksel engeli olan ya da yatağa bağımlı yaşayan hastaların yatak içerisinde egzersiz yapmalarını sağlamak
 • Hastada meydana gelen değişimleri fark edip sağlık personeline ya da doktora bilgi vermek olarak sayılabilir.

Evde Hasta Bakım Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir?

 • İleri yaş ve bakıma muhtaç kişiler
 • Yatağa bağımlı ve fiziksel engeli bulunan hastalar
 • Uzun süre evde tedavi görmesi gereken hastalar
 • Geçirilmiş bir ameliyat nedeniyle geçici olarak bakıma ihtiyacı olan kişiler
 • Anne ya da anne adayları
 • Alzheimer, demans gibi rahatsızlığı olan hastalar
 • ALS ya da hemipleji gibi nedenlerle hareket kısıtlılığı olan hastalar
 • Hiçbir rahatsızlığı olmaksızın yalnız yaşayan ya da belirli sürelerle destek almak isteyen ileri yaşlı bireyler Evde Hasta Bakımı Hizmetinden faydalanabilirler.

Evde Hasta Bakımının Avantajları Nelerdir?

 1. Hastanın kendi evinde kişisel bakım ve takibinin yapılmasını sağlar.
 2. Kesintisiz hizmet ve zaman tasarrufu hastanın daha konforlu bir yaşam sürmesine olanak tanır.
 3. Hasta yakınlarının uzun süreli bakım nedeniyle karşılaştıkları güçlükleri ve yorgunlukları hafifletir.
 4. Hastaların altıkları profesyonel bakım hizmeti ile yaşam kalitesini yükselterek daha konforlu bir yaşam sürmesini sağlar
 5. Kişiselleştirilmiş bakım planları sayesinde hastalar günlük aktivitelerini süregelen yaşam standartlarını bozmadan devam ettirmelerini sağlar.
 6. Hastane ya da bakım evleri gibi yüksek maliyetli bakım hizmetlerinin alternatifi olabilir.
 7. Hastaların bakım hizmeti esnasında yapılan düzenli sağlık kontrollerinde ön görülen olumsuzluklara hızlı ve etkin müdahale ile hasta yakınlarına bilgi verilir.

Evde Hasta Bakımı Hizmetleri İyileşme Süresini Nasıl Etkiler?

Evde bakım hizmetleri özellikle ameliyat sonrası bakıma ihtiyacı olan hastalar içi rehabilitasyon aşamasında hastanın yakınlarının yanında profesyonel bir hizmet alması iyileşmesine olumlu olarak yansımaktadır.

İleri yaştaki hastalar yaşam standartları gereği kendi evlerinde uygulanan tedavilere daha çok adapte olmaktadır.

Hastaların kendi evlerinde olmaları psikolojik olarak bir rahatlık sağlarken, hasta yakınlarının rehabilitasyona katılmaları hastalar için motivasyon kaynağı olmaktadır.

İnsanların en rahat ettikleri, bulunmayı en çok sevdikleri, sıkıntı ve sevinçlerini en kolay atlatabildikleri ortam genellikle evleri ve yakınlarının yanıdır. Bu nedenle hastaların Evde Hasta Bakım Hizmeti almaları iyileşme sürelerine olumlu olarak yansımaktadır.

Evde Hasta Bakımı Hizmeti Nasıl Planlanabilir?

 1. Saatlik hasta bakımı: Hastanın İhtiyaçlarına göre uygun saatler belirlenerek hizmet verilebilir.
 2. Günlük hasta bakımı: Sadece gündüz saatlerinde bakıma ihtiyaçları olan hastalar için uygulanabilir.
 3. Yatılı Bakıcılık Hizmeti: 7/24 hastanın yanında bakım hizmeti veren bir personelin bulunması hizmetidir. Bu sistemde haftalık izin günlerinde yedek personeller kullanılarak bakım personelinin dinlenmesi sağlanır.
 4. Bakım ihtiyaçlarına göre saatlik, günlük, haftalık ya da aylık bakım hizmeti verilebilir.

Evde Hasta Bakım Hizmeti Nasıl Alınır?

Evde Hasta Bakımı almak isteyen hasta ya da yakınlarının Karan Evde sağlık çağrı merkezi ile görüşmeleri sonrasında operasyon başlar. Sağlık ekibimizde bulunan koordinatörümüz ve doktorlarımız hastanın isteklerine uygun bakım personelini belirler.

Belirlenen hasta bakım personeli uygun bir zaman ve şartlar sağlanılarak hasta ve yakınları ile tanıştırılır. Her iki tarafında onayları alındıktan sonra hizmet alımına başlanılabilir.

Evde Hasta Bakım Hizmeti Ücreti Ne Kadardır?

Evde Hasta Bakım Hizmeti ücreti hastanın durumuna, verilecek hizmetin niteliğine, bakım personelinin niteliğine ve hizmetin süresine göre değişiklik gösterebilir. En doğru fiyatı iletişim kanallarımızı kullanarak öğrenebilirsiniz.

Sizde Evde Hasta Bakım Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanarak Karan Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.