whatsap
Evde Hemşire Hizmetleri

Evde Hemşire Hizmetleri

Evde Hemşirelik Hizmetlerinin amacı çeşitli nedenlerle yatağa bağımlı olan hastaları ya da geçici olarak tedavisini evinde yaptırmak isteyen bireylerin tüm hemşirelik hizmetlerinin evlerinde verilmesidir. Evde uygulanabilecek hemşirelik hizmetleri doktor tarafından onaylanmalı gerekli uygulamalarda doktorun refakat etmesi sağlanmalıdır.

Evde Hemşirelik Hizmetleri palyatif bakım, yatağa bağımlı hasta bakımı, ameliyat sonrası hasta bakımı akut ve kronik hasta bakımını kapsamaktadır.

Evde Hemşirelik Hizmeti veren hemşire yada sağlık personelimiz hastalarınızın ihtiyaçlarına göre ateş, nabız, tansiyon ve SpO2 gibi Vitali bulgularını takip eder, kullandığı ilaçları saatlerine uygun olarak uygular, takibi gerekli ise aldığı çıkardığı sıvı takibini yapar, hasta yatağa bağımlı ise yardımcı personel yada hasta yakınlarının desteği ile hastaya pozisyon verir ve varsa yatak yarası takibini ve tedavisini yapar, hastanın ana ve ara öğünlerinde yeteri kadar ve etkili beslenmesini sağlar, fiziksel engelli hastalarımızın daha fazla hareket edebilmelerini teşvik eder, evden çıkamayan hastalarımızın gündemden geri kalmamaları ve hayata adaptasyonlarının bozulmaması için her gün ayın kaçı olduğunu özel bir günse kutlamalarını yapar gündemde olan büyük bir değişiklik varsa hastamız ile konuşarak hayattan kopmamasını sağlar.

Unutulmamalıdır ki hemşirelik hizmetleri hastanın yatak bakımı ve kişisel bakımlarını kapsamaz. Özel olarak anlaşma yapılmadığı durumlarda hemşirelerimiz hastamızın sağlığından sorumludur.

Evde Hemşire Hizmetinin Önemi

Evde hemşire hizmetleri, hastaların kendi evlerinde, konforlu ve tanıdık bir ortamda bakım almalarını sağlar. Bu hizmetler, hastaların hastane ortamından uzaklaşarak stres ve enfeksiyon riskini azaltmalarına yardımcı olur. Ayrıca, hastaların daha hızlı iyileşmelerine ve yaşam kalitesinin artmasına katkı sağlar.

Evde Hemşirelik Hizmeti Veren Sağlıkçıların Özellikleri Nelerdir?

Evde hemşirelik hizmeti veren Sağlıkçıların Özellikleri;

 1. İlgili Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik, Sağlık Memurluğu bölümlerinden ya da Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümünü bitirmiş olmalıdır.
 2. Alanında uzman ve deneyimli olmalıdır.
 3. Evde Hemşirelik eğitimini tamamlamış olmalıdır.
 4. İkili ilişkilerinde sıcak kanlı, samimi ve güvenilir olmalıdır.
 5. Hastaların psikolojik durumlarını anlayıp empati ile yaklaşabilmelidir.
 6. Acil durumlarda soğuk kanlı hızlı karar verebilen ve koordinasyon kabiliyeti yüksek olmalıdır.

Evde Hemşirelik Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

 1. Evde Hemşirelik Hizmeti almanın en büyük avantajı zamandan tasarruf sağlamasıdır.
 2. Evde Hemşirelik Hizmetleri kişinin mahremiyetini en üst düzeyde sağlayarak tedavi almasını sağlar.
 3. Evde Hemşirelik Hizmetleri hasta ve yakınlarının yaşam kalitelerinden ödün vermeden tedavi almalarını sağlar.
 4. Evde Hemşirelik Hizmeti hastanın kişiye özel sağlık hizmeti almasını sağlar.
 5. Hastalar sık sık hastaneye gidip gelmedikleri için Hastane Enfeksiyonu riski azalır.
 6. Özellikle yatağa bağımlı hastaların Evde Uygulanabilecek Hemşirelik Hizmetleri için hastaneye nakli hem hasta için konfor kaybı yakınları için maddi ve zamandan tasarruf etmelerini sağlar.
 7. Tercihe göre 12 saat ve 24 saat hemşirelik hizmeti sayesinde sürekli olarak hastanızın takip ve tedavisinin evinizde yapılmasını sağlar.

Evde Hemşirelik Hizmeti Nasıl Alınır?

Sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanarak Karan Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı merkezimize talibinizi iletebilirsiniz.

Yapılan görüşmede çağrı merkezi hastanızın ihtiyaçlarını sizin taleplerinizi, hastanın tıbbi gereksinimlerini anlar.

Koordinasyon merkezinde yapılan operasyonla hastanıza en uygun sağlık personeli görevlendirilir.

Evde Hemşirelik Hizmetleri Nelerdir?

 1. Enjeksiyon (iğne) tedavisi: Evden çıkmadan enjeksiyon tedavisi yaptırmak isteyen ya da yatağa bağımlı hastaların tedavisinin aksamadan devam etmesini sağlar.
 2. Pansuman hizmeti: özellikle cerrahi operasyonlardan sonra hastaların yaralarına pansuman yapılması gerekmektir. Hastalar evlerinden çıkmadan pansuman hizmeti almasını sağlar.
 3. Serum Takma Hizmeti: Hastaların tüm serum tedavileri ya da sağlıklı insanların bağışıklıklarını güçlendirmek için kullandıkları vitamin serumlarını evlerinde uygulayabilmekteyiz.
 4. Kan alma ve Laboratuvar Hizmetleri: kan tahlili ya da diğer laboratuvar tahlillerinizin örneklerini alarak anlaşmalı laboratuvarlarımızda çalıştırabilmekteyiz.
 5. Yara Bakımı. Özellikle yatağa bağımlı hastaların bası yaralarını evlerinde takip ve tedavisini yapabilmekteyiz.
 6. Sonda Takma, Çıkarma ve Değişimi: hastalarınızın idrar sondalarını takma, çıkarma ve değişimini evlerinde yapabiliriz.
 7. Beslenme Sondası Takma, Çıkarma ve Değişimi: tıpkı idrar sondaları gibi beslenme sondalarınındı belli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir.
 8. Vital Bulguların Ölçüm ve Takibi (ateş, nabız, tansiyon ve şeker ölçümü): hastalarımızın vital bulgularını istenilen saatlerde ölçüp güvenilir bir tablo ile size sunmaktayız.
 9. Port İğnesi Değişimi: port iğnelerinin enfeksiyon riski nedeniyle steril koşullarda değişimini yapıyoruz.
 10. PEG Bakımı. Hastaların beslenmesi amacıyla takılan PEG’lerinin değişimini ve kontrollerini düzenli olarak yapmaktayız.
 11. Trakeostomi Bakımı ve Değişimi: Trakeostomi bakım ve değişim son derece önemlidir. Steril koşullarda ve tüm hazırlıklar yapılarak uygun şartlar ve zamanda değişim yapılmalıdır.
 12. Katater Bakımları ve Değişimleri: hastalarımızda takılan ve kullanılmasına devam eden bütün dren ve kateterlerin bakımları dikkatli bir şekilde cerrahi deneyimi olan hemşirelerimizce yapılmaktadır.
 13. Lavman Uygulaması: çeşitli nedenlerle gaitasını yapamayan hastalara lavman yapılarak rahatlaması sağlanmaktadır.
 14. Kulak Yıkama: enfeksiyon ya da diğer nedenlerle kulak yıkaması gereken hastaların kulakları gereken bütün ön hazırlıklar yapıldıktan sonra dikkatli bir şekilde yıkama yapılır.
 15. Dikiş Alma Hizmeti: cerrahi ameliyatlarda atılan dikişler doktorunuzun önerdiği zaman evlerinizde güvenle alabiliriz.
 16. Kolostomi Bakımı, Takibi ve Değişimi: Bağırsak problemleri olan hastalarımızda bulunan kolostomi torbaları ve adaptörlerinin bakım ve değişimlerini yapıyoruz.
 17. 12 saat 24 saat Özel Hemşirelik Hizmeti: İhtiyacınız olduğu zamanlarda taleplerinize göre 12 ya da 24 saat hemşirelik hizmeti vermekteyiz.

Evde Hangi Hastalar İçin Hemşirelik Hizmeti Alınabilir?

 1. Yatağa bağımlı ve solunum cihazı ile takip edilen hastalar.
 2. Yatak yarası olan hastalar.
 3. Vital bulgularının takip edilmesi gereken hastalar.
 4. Günde birden fazla serum yada ilaç tedavisi alması gereken hastalar için 12 saat yada 24 saat hemşirelik hizmeti alabilirler.

Evde Hemşirelik Hizmetlerinin Ücreti Ne Kadardır?

Evde Hemşirelik Hizmetlerinin ücretleri yapılacak hizmete, hizmet süresine, hastanın konumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizde Evde Hemşirelik Hizmetleri Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayınız.

Sizde Evde Hemşirelik Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanarak Karan Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.