whatsap
Evde Kan Tahlili Hizmetleri

Evde Kan Tahlili Hizmetleri

Evde Kan Alma Hizmeti yatağa bağımlı, kronik hastalıkların (kolesterol, diyabet, üre, kreatinin vs.) ya da iş yerlerinde personellerin testleri için oluşturulmuş bir hizmettir.

Evde Kan Alma Hizmetiyle yatağa bağımlı hastaların akut ya da kronik hastalıkları nedeniyle ihtiyaçları olan kan tetkiklerini evlerinde uygun test tüplerine alarak anlaşmalı laboratuvarlarımızda çalıştırmaktayız.

Kronik hastalıkları nedeniyle belli aralıkla takibi kan tetkikleri yapılması gereken hastalıkların hastanelerin kalabalık ortamlarına maruz kalmadan, zamandan tasarruf yaparak kan tetkiklerini yapabiliyoruz.

Büyük fabrikalarda ya da iş yerlerinde personellerin düzenli olarak yapılması gereken testleri tüm personelin hastaneye gidip vermesi büyük bir zaman ve maddi kaybı yol açacaktır. Bu nedenle Karan Evde Sağlık Hizmetleri olarak size uygun bir zamanda ekibimizi iş yerinize gönderip bütün testleri güvenle tamamlayabilmekteyiz.

Hastaneler ya da laboratuvarlarda yapılabilen tüm kan testlerini uygun koşullarda alıp muhafaza edip çalıştırılmasını sağlamaktayız.

Evde Kan Alma Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

 1. Kan, idrar ya da gaita hastanın bulunduğu ortamda alındığı için konforlu bir hizmettir.
 2. Hasta yatağa bağımlı ya da fiziksel engelli ise hasta yakınlarının zamanını almayacağı için hasta yakınlarına avantaj sağlar.
 3. Hastaneye ulaşım ya da transfer ücreti (özel ambulans vs.) gibi ekstra maliyetlerin önüne geçebilirsiniz.
 4. Özelikle kronik hastalığı olan hastaların yoğun hastanelerde zaman geçirmesini önleyerek enfeksiyon riskini düşürür.
 5. Evde Kan Alma Hizmeti kişisel mahremiyeti en üst seviyelere çıkarabilir.
 6. Size uygun bir zaman diliminde testlerinizi yaptırmanıza olanak sağlar.

Evde Kan Alma Hizmeti Neden Önemlidir?

Kan tahlilleri özellikle kronik hastalıklarda (diyabet, tansiyon, kolesterol, trioda vs.) gibi hastalıkların belli aralıklarla kan tahlillerinin alınıp ilaç düzenlenmesi gerekmektedir. Özellikle fiziksel engeli olan ya da yatağa bağımlı olarak yaşayan hastaların Evde Kan Alma Hizmeti sayesinde hastalıklarının seyir ve takibi daha konforlu olabilir.

Evde Kan Tahlili Nasıl Yapılır?

Evde Kan Alma Hizmeti doktor istemi ya da hastalıklara göre testlerin belirlenmesi ile başlar. Hastaya yapılacak tahliller uzmanlarımız tarafından incelenir ve hangi tüp kullanılacağı transfer aşamasında özel bir ekipman gerekliliği ve hastanın yapması ya da yapmaması gerekenler hakkında bilgi alır ve sizinle paylaşır. Testlerin çalışılabileceği özel koşullar ya da zaman olmaması durumunda hasta ile uygun bir zaman için randevu oluşturulur. Karan Evde Sağlık Hizmetleri Hemşiresi tüm gerekli tetkik tüpleri ile adresinize gelir.

Dezenfeksiyon ya da gerekli ise sterilizasyon kurallarına uygun olarak kan alma işlemini tamamlar ve uygun tüplerle kanın laboratuvara transferi sağlanır.

Tetkik sonuçları aynı gün içerinde bazı durumlarda ertesi gün mail ya da WhatsApp yolu ile hastaya bildirilmektedir.

Hangi Kan Tahlilleri Evde Alınabilir?

 1. Hemogram (kan sayımı)
 2. Glukoz Açlık-Tokluk (kan şekeri)
 3. HbA1C (Üç aylık şeker düzeyi) testi
 4. AST, ALT, SGOT, SGPT gibi karaciğer fonksiyon testleri
 5. Amilaz (pankreas enzimi) testi
 6. Üre, Kreatinin gibi böbrek fonksiyon testleri
 7. Kolesterol (LDH-HDL)
 8. Trigliserit (kan yağları) testi
 9. T3, t4, TSH gibi trioda Fonksiyon testleri
 10. Vitamin ve Mineral testleri (B1, B6, B12)
 11. PT, APTT, INR (pıhtılaşma faktörleri) testi
 12. Gebelik testi
 13. CRP, Sedimantasyon (enfeksiyon bulgusu) testi
 14. RF (romatoid faktör) testi
 15. Hormon testleri
 16. İdrar testi
 17. Gaita testi
 18. 24 Saatlik idrar testi (kreatinin, protein ve kreatinin klirensi) testi

Bu testler evde yapılabilen testlerden bazılarıdır. Evde yapılabilen kan tahlilleri hakkında bilgi almak için Karan Evde Sağlık Hizmetleri çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evde Alınan Kan Numunesinin Taşınması

Evde alınan kan tahlilleri uygun tüplere boşaltılır ve taşıma için uygun çantaya yerleştirilir. Her test tüpü içerisinde bulunan yardımcı maddenin yapısına ve içeriğine göre gruplandırılarak taşınmalıdır. Araçlarımızda yeterli taşıma kapasitesi bulunan özel donanımlar mevcuttur.

Evde Kan Tahlili Hizmeti Aşamaları Nelerdir?

Evde kan tahlili hizmeti almak isteyen hastalarımız çağrı merkezimize ulaştıktan sonra değerlendirme aşaması başlar. Herhangi bir yanlış anlamadan kaçınmak için doktor isteminizi WhatsApp yoluyla iletmeniz daha güvenilir olacaktır. İlgili birimimiz testleri inceler. Hasta tarafından karşılanması gereken özel gereklilikler varsa tespit edilir (açlık-tokluk vs.). Hasta ve yakınları ile ikinci temasa geçilir ve randevu planlanır.

Belirlenen gün ve saatte sağlık personelimiz gerekli donanımlarla birlikte adresinize gelerek hizmeti tamamlar.

Kan alındıktan sonra laboratuvara teslim edilir. Tüm testler sonuçlandığında mail ya da WhatsApp yoluyla sonuçlar ulaştırılır. Varsa dikkat edilmesi gereken ya da acil müdahale edilmesi gereken bir sonuç çağrı merkezimiz size ulaşarak bilgi vermektedir.

Evde Kan Tahlili Ücretleri Ne Kadardır?

Evde Kan Tahlili Ücretleri hastanın konumuna, alınacak örneklere ve yapılacak tahlillere göre değişiklik gösterebilmektedir. Özelikle yatağa bağımlı ya da fiziksel engeli olan hastaların hastane transfer ücretleri ve harcanan zaman göz önüne alındığında Evde Kan Alma Hizmetlerinin avantajı ortaya çıkmaktadır.

Evde Kan Tahlili Hizmeti verilirken istenilen tetkik ücretlerine hastanın konumuna göre bir hizmet bedeli yansıtılmaktadır.

Sizde Evde Kan Tahlili Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanarak Karan Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.