whatsap
Evde Serum Hizmetleri

Evde Serum Hizmetleri

Serum hasta tedavisinde kullanılan kullanım amacına göre tek başına bir tedavi olarak ya da başka bir ilacın damar yolu uygulaması ile verilmesi için kullanılan sıvılardır. Serum hastaların tedavisi için vazgeçilmez bir materyaldir. Serum tek başına kullanılacaksa kullanım amacına göre %0,9 İzotonik, İsolayt (dengeli solüsyon) ve dekstroz (bir şeker türü) olarak 3’e ayrılır. Yine bazı antibiyotik ve ilaçların serum formları mevcuttur. Özellikle ateş düşürücü olarak kullanılan ve antibiyotik formu olan birçok serum vardır.

Bunun yanında çeşitli nedenlerle ağız yoluyla uzun süre beslenemeyen hastalarında serum olarak uygulanan paranteral beslenme ürünlerini kullanmaları gerekmedir.

Serumların bir başka kullanım amacı da damar yolundan verilmesi gereken ve serum ile sulandırılıp uygulaması gereken ilaçların uygulamasıdır.

Gelişen sağlık uygulamaları ile birlikte insanlar vitamin ya da glutatyon gibi bağışıklık güçlendirmeye yönelik serum uygulamaları gündeme gelmektedir.

Evde Serum Hizmeti

Evde Serum Hizmeti uzun süreli serum tedavisi gereken ya da yatağa bağımlı hastaların tedavisi için uygulamaya başlanmış bir hizmettir. Gelişen enfeksiyonlar ya da uzun süre serum içerisinde uygulanması gereken tedaviler hastaların her seferinde hastaneye gidip uygulama yapılması ve geri dönüş için ekstra zaman kaybı anlamına gelmektedir. Bunun yanında çeşitli nedenlerle yatağa bağımlı olarak yaşayan hastaların bu tür tedavileri almaları hastane ulaşımının daha güç ve ekstra maliyetler (özel ambulans ya da ulaşım maliyeti) nedeniyle büyük bir sorun haline gelmektedir. Tamda bu noktada Karan Evde Sağlık Hizmetleri olarak hastalarımıza Evde Serum Hizmeti vermekteyiz.

Evde Serum Takma Hizmeti Nedir?

Evde serum takma hizmeti özellikle yatağa bağımlı olarak yaşayan hastaların tedavisinde etkin olarak rol oynamaktadır. Yatalak hastaların antibiyotik tedavileri için günde 2 bazen de 3 kez serum için hastaneye götürüp getirilmeleri hem hasta yakınlarına mali yük hem de hastanın konforunu bozan bir tedavi anlamına gelebilmektedir. Evde Serum Takma hizmeti sayesinde hastalarımızın serum tedavilerini tedavi planlarını oluşturarak etkin ve güvenilir bir şekilde uygulamaktayız.

Evden çıkmadan tedavilerini yaptırmak isteyen ve evde vitamin takviyeleri almak isteyen bireyler Evde Serum Takma Hizmetiyle konforla tedaviyi buluşturan Karan Evde Sağlık Hizmetleri danışma hattını arayıp bilgi ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Evde Serum Hizmetinin Avantajları Nedir?

Evde Serum Hizmetinin Avantajlarının başında en önemlisi zamandan tasarruf sağlamasıdır. Özellikle günde birden fazla uygulanması gereken tedaviler için hastaneye gidip gelmek hastalar için büyük bir dezavantaj haline gelmektedir. Evde Serum Neden Takılır sorusunun cevabı ve Eskişehir Evde Serum Hizmetlerinin başlıca avantajlarını;

 1. Evde Sağlık Hizmeti hastaların kendi evlerinin konfor ve rahatlığında sağlık hizmeti almalarını sağlar.
 2. Evde Sağlık Hizmeti özellikle yatağa bağımlı hastaların evde uygulanabilecek tedavilerinin evinde yapılması büyük bir zaman ve maddi kaybın önüne geçer.
 3. Yatağa bağımlı bireylerin her işlem için hastaneye götürülüp getirilmesi hem maddi kayıplara hem de hasta için bedensel yorgunluğa neden olur.
 4. Özellikle kış dönemlerinde hastanelerdeki yoğunluk nedeniyle evde serum tedavisi hastane enfeksiyonları riskini ortadan kaldırır.

Evde Serum Takma Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

Evde Serum Takma Hizmeti yatağa bağımlı ya da evinden, işyerinden ayrılmadan serum taktırmak isteyen kişiler için en ulaşılabilir hizmettir.

Hasta bireylerin acil haller dışında evde serum tedavisinden faydalanmaları mümkündür.

Hizmet almak isteyen hastalarımız sitemizde bulunan iletişim kanallarından Karan Evde Sağlık Hizmetleri ile iletişime geçerek süreci başlatabilirler.

Çağrı alındıktan sonra uygun konumdaki ekibimizi adresinize yönlendiriyoruz ve etkin ve güvenilir hizmet almanızı sağlıyoruz.

 

Evde serum Takılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evde serum uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar hizmet veren hemşirenin ve hizmet alan hasta ve yakınlarının sorumluluklarında olanlar olarak iki grupta incelenilebilir.

 1. Hasta ve yakınlarının sorumlulukları; hasta ve yakınları sağlık görevlilerine hastanın durumunu şikayetlerini varsa kronik hastalıklarını ve alerjilerini net ve anlaşılır olarak açıklamalıdır. Her hastalığın ve her rahatsızlığın tedavisinde farklı ilaçlar kullanıldığı için hastaya ihtiyacı olmayan fazladan ilaç yapılması bir yarar sağlamayacaktır. Ayrıca hastanın alerjileri ilaç alerjisi olmasa bile sağlık görevlilerinin hassasiyetle yaklaşmalarına ve her türlü soruna hazırlıklı olmaları gerektiği bilincinde olmalarına fayda saylar. Bunun yanında hastanın bulaşıcı hastalıkları varsa bunu sağlık personeliyle paylaşmak zorundadır.
 2. Sağlık görevlisinin sorumlulukları; hastanın rahatsızlıklarını dinlemek, gerekli durumlarda hastayı rahatlatacak sohbetler etmek, hastanın vital bulgularını (ateş, nabız, tansiyon gibi) değerlendirmek ve hasta ile paylaşmak. Hastanın şikayetlerine uygun ilaç ya da ilaçları belirleyip uygun olan en doğru yöntemle uygulamak, uygulamadan sonra gelişebilecek bütün reaksiyonlara hazır olmak ve hastayı yakinen takip etmektir. Hastaya yapılan serum uygulamasının damar yolu açılmasında tedavinin sonlandırılmasına kadar geçen zamanda hastanın damar yolunu kontrol ederek cilt altına ya da vücut dışarısına çıkmadığından emin olmalıdır.

Sizde evde serum takma hizmeti almak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanarak Karan Evde Sağlık Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Evde Serum Takma Ücreti Ne Kadardır?

Evde Serum Takma Fiyatı hastanın şikayetlerine kullanılacak ilaçlara ve hastanın konumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Hastalarımız çağrı merkezimizi aradıklarında çağrı merkezimizden fiyat konusunda bilgi alabilirler ancak net fiyat uygulama yapılırken ortaya çıkmaktadır.

Sizde evde serum takma fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Evde Serum Uygulamaları Nelerdir?

Evde serum takma uygulamaları genellikle antibiyotik tedavileridir. Özellikle yaşlı ve yatağa bağımlı hastaların hastaneye gitmeden (ulaşım güçlüğü ve hastane enfeksiyonu) tedavilerinin tamamlanmasını sağlar. Bunların dışında evde yapılan serum uygulamaları başlıca;

 1. Evde Antibiyotik tedavisi (doktor reçetesi zorunludur)
 2. Evde sıvı takviyesi (ishal ya da çeşitli nedenlerle sıvı elektrolit dengesinin bozulması nedeniyle)
 3. Evde Atom Serum Uygulaması (gribal enfeksiyonlar ya da başka enfeksiyonlar nedeniyle halsizlik ve diğer semptomların hafifletilmesi amacıyla kullanılır)
 4. Evde Vitamin Serum Hizmeti (vücutta eksikliği tespit edilen vitaminler serum ile verilebilmektedir. En yaygın olarak kullanılanlar B ve C vitaminleridir)
 5. Evde Glutatyon Serum Hizmeti (bağışıklığın güçlenmesi ve vücut sağlığının korunması amacıyla kullanılmaktadır)

Sizde Evde Serum Takma Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanarak Karan Evde Sağlık Hizmetleri Çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.